Kde jste: Hlavní stránkaDigitální marketing neexistuje, tvrdí Robert Němec

Digitální marketing neexistuje, tvrdí Robert Němec

|

Robert Němec v posledním prosincovém čísle časopisu MarketingSalesMedia vysvětluje, proč je pojem „digitální marketing“ nesmyslný.

„Digitální marketing rozhodně nepopisuje jenom aktivity, při nichž musíte být připojeni na internet,“ vysvětluje Němec v úvodu.

Vždy bude existovat určitá část marketingu, která nebude čistě digitální – ochutnávky, rozestavění zboží v prodejně nebo třeba obaly produktů budou vždy off-line.

Stejně zavádějícím se stává i pojem „internetový marketing“. Časem bude takřka veškerý marketing v určité míře využívat internet, tudíž se tento termín stává pleonasmem, stejně jako CD disk, osobní PC nebo SEO optimalizace.

„On-line marketing“ by zase nutně znamenal, že lidé musí být při jeho konzumaci stále připojeni k internetu. A třeba právě teď si někdo tento článek čte off-line ve vlaku přes aplikaci Pocket.

Off-line a on-line světy se vzájemně propojují. Diskuze o zajímavých produktech se vedou u kávy, stejně jako na Facebooku. V naší reklamní agentuře například vypočítáváme z Google Analytics, kam rozmístit billboardy nebo kde otevřít novou prodejnu.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Nejnovější články k tématu