Kde jste: Hlavní stránkaPro Typografii o používání corporate identity

Pro Typografii o používání corporate identity

|

Pro 11. číslo časopisu Typografia (ročník 2005) jsme zodpovídali otázky na téma corporate identity. Ptala se Helena Stejskalová.

Setkali jste se s potížemi při realizaci tiskovin v rámci Corporate identity? Pokud ano, s jakými?

Ano. I u těch nejlepších a nejdražších tiskáren se nám stalo, že nesouhlasily barvy nebo došlo ke špatnému seříznutí. To platí zejména u náročnějších tiskovin, které jsou ale marketingově nejúčinnější. Bohužel jsme zjistili, že neplatí přímá úměra mezi cenou a kvalitou služeb.

Stalo se vám, že jste nemohli důsledně dodržet pravidla Corporate identity klienta?

Ano, hlavně na webu. Agentura nebo klient trvají na použití nestandardních fontů na místech, kde to není možné aplikovat. Agentury i klienti by si měli uvědomit, že na webu platí jiná pravidla než v tiskovinách. Např. text na webu by měl zůstat textem, především z důvodů optimalizace pro vyhledávače a přístupnosti. Pokud chce ale klient použít font, který prohlížeče (a bohužel jich je celá řada) běžně nezobrazují, nebo nezobrazují korektně, stává se problém neřešitelným.

Upozorňujete vašeho klienta na porušení pravidel Corporate identity?

Bohužel, zde se setkáváme hlavně se dvěmi extrémy. První bazírují „na každé čárce“ – a ty upozorňovat není potřeba. Druhým je pak všechno jedno a jsou schopni dát dohromady naprosté šílenosti.

Je dodržování Corporate identity v ČR samozřejmou záležitostí?

Ne, naprosto ne. Samozřejmě, velké firmy mají svoji CI. Ideálně ve formě draze zaplaceného CD, které používá několik lidí ve firmě. Zbytek pak používá MS Word nebo MS Outlook naprosto podle svého.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Nejnovější články k tématu