Kde jste: Hlavní stránkaRobert Němec komentuje možné využití augmented reality

Robert Němec komentuje možné využití augmented reality

|

Noviny pro grafický průmysl se zeptaly osobností z oboru, jaký mají názor na augmented reality (AR, rozšířenou realitu) v tiskovinách. Za naši agenturu na tuto otázku odpovídal Robert Němec.

Augmented reality slouží jako možnost vidět běžnou realitu s dodatečnými informacemi nebo v jiném úhlu. V novinách by se dala využít například tak, že by si čtenář kromě psaného článku mohl pomocí svého chytrého telefonu prohlédnout související fotografie nebo videa, komentovat článek a jinak s obsahem interagovat.

Noviny pro grafický průmysl se ptaly odborníků, zda AR někdy vyzkoušeli, pracovali na projektu s AR nebo v ní vidí obchodní příležitost, například zvýšení atraktivity tiskovin jako rozšíření formy multikanálové komunikace s cílovým zákazníkem.

„Upřímně, nejsem si jistý, zda budou v budoucnosti existovat papírové časopisy a noviny. Ale co se dá využít v AR, než-li úplně vymizí: Na konci článku v papírových novinách může být QR kód, pomocí kterého se vám ve vašem zařízení otevře video, anketa, více obrázků nebo související články. Chce to ale přesvědčit čtenáře, aby si stáhli vaši aplikaci – což není úplně snadné.

Problémem v kombinaci tisk + AR není tisk, ale náklady a čas na přípravu AR. Proto se vyplatí hlavně u velkých projektů – a těch v ČR mnoho není,“ říká Němec v anketě.

I další respondenti se shodli, že AR je účinný marketingový nástroj, ale převládá k němu spíše rezervovaný postoj.

Více se dočtete ve vydání Novin pro grafický průmysl z 9. června.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


noviny-pro-graficky-prumysl-augmented-reality

Nejnovější články k tématu