Kde jste: Hlavní stránkaČasopis Trend Marketing uveřejnil naši studii A/B testování

Časopis Trend Marketing uveřejnil naši studii A/B testování

|

V březnovém čísle odborného marketingového časopisu Trend Marekting můžete nalézt článek Efektivněji s pomocí metody A/B testu z pera naší hlavní analytičky Kláry Boháčkové.

Na sklonku roku 2009 internetová reklamní agentura RobertNemec.com spolupracovala s firmou Abax v rámci testování jejich webových stránek. Abax se specializuje na servis a opravy notebooků. Pro hlavní stránku bylo ke zvýšení konverze využito metody A/B testování, které přineslo úžasné výsledky.

A/B testování je technika, kdy se vytvoří několik podob stránky, ty se pak náhodně zobrazují návštěvníkům. U jednotlivých metod se pak analyzují data, jak na ně návštěvníci reagují. Hlavní stránka Abax.cz byla prvotně podrobena auditu a analýze v nástroji pro webovou analytiku Google Analytics, kde se z chování návštěvníků odhalilo, který prvek na stránce může způsobovat největší problém.

Tento prvek jsme změnili a začali testovat, hned první den pozměněná verze stránky hlásila míru konverze vyšší o 100 % než původní varianta. V tomto trendu také testování pokračovalo. A to i přes fakt, že se neprováděly žádné úpravy z hlediska SEO.

Celý článek najdete v březnovém čísle časopisu Trend Marketing nebo také v našem magazínu Webová analytika.

Pokud máte zájem o služby v oblasti testování, kontaktujte nás nebo napište přímo naší analytičce Kláře Boháčkové.

Přečtěte si celý článek

Nechte si posílat přehled našich článků na e-mail

Odebírejte newsletter:


Nejnovější články k tématu