Kde jste: Hlavní stránkaSvětové konference digitálního marketingu – které ješte letos stihnete navštívit?

Světové konference digitálního marketingu – které ješte letos stihnete navštívit?

Vydáno v blogu Digitální marketing

Podívejte se na přehled těch nejvýznamnějších a nejzajímavějších zahraničních konferencí o internetovém marketingu, které můžete navštívit v druhém pololetí 2015.

ad:tech London

Datum: 13. – 14. říjen 2015
Místo: Londýn
Cena: 22 830 Kč

ad:tech London vás zve na jednu z předních konferencí moderního marketingu a médií. 13. a 14. října se v Londýne setká více než 400 top značek, agentur a vlastníků médií a pod heslem Connect – Engage – Innovate (připojovat – zapojovat – inovovat) přinesou své insighty na nové trendy, výzvy a marketingové příležitosti roku 2016.

Největšími lákadly tohoto ročníku jsou speakři Keith Weed za Unilever, Pete Blackshaw z Nestlé či Nina Bibby za O2. Součástí konference je i tzv. Show floor, který představuje unikátní veletrh inovativních řešení a partnerů.

SearchLove

Datum: 19. – 20. říjen 2015
Místo: Londýn
Cena: cca 26 820 Kč

SearchLove přinese dva dny nabité nejčerstvějším know-how od světových lídrů v oblasti online marketingu. Od analytiky přes optimalizaci až po content a placenou reklamu – to vše uvedou renomovaní speakři jako Rand Fishkin z Moz, Will Critchlow z Distilled či Wil Reynolds ze SEER interactive.

Obrovským benefitem SearchLove je skutečnost, že všechny přednášky se konají v jedné a téže místnosti – což eliminuje jakékoliv zvažování alternativ neboli spěch za dalším programem.

Martin Šimko z RobertNemec.com, který se SearchLove zúčastnil, jej komentuje: „Být na SearchLove v Londýně byla super zkušenost. Dozvěděl jsem se spoustu novinek. Každý z účastníků měl možnost zapsat se do tzv. Round Table – u několika stolů seděli konzultanti z Distilled a každý se mohl ptát na vše, co ho zajímá. Ve spojení s dobře organizovanými afterparty a úžasnou atmosférou Londýna byl SearchLove skvělý zážitek. Pár lidí se dokonce divilo, že „někdo z východní Evropy“ přijel do Londýna jen kvůli SearchLove. :-)“

The Festival of Marketing

Datum: 11. – 12. listopad 2015
Místo: Londýn
Cena: 44 200 Kč

Pro festivalově nastavené nadšence je zde The Festival of Marketing, který probíhá podobně jako SearchLove během dvou dnů, ale zasahuje až do 14 oblastí, z nichž má každá svůj vlastní stage Customer Experience, Content, Data & Analytics, Multichannel, Brand & Creative, Social, Insight a další.

Součástí festivalu je i soutěž a následné udělování cen The Masters of Marketing Awards. Organizátoři slibují nadupaný zážitek, po kterém bude návštěvník odcházet chytřejší, svěží a připraven zdolat marketingový svět.

Robert Němec z RobertNemec.com hodnotí The Festival of Marketing následovně: „Navštívil jsem mnoho konferencí, ale v západní Evropě zatím vede The Festival of Marketing. Největší výhodou a zároveň neuvěřitelnou nevýhodou je, že vždy zároveň probíhá 12 přednášek. Takže výběr je neuvěřitelný – a zároveň se bojíte, že vám něco uteče. A videa z konference nejsou.

Vyhlášení výsledků The Digitals (britské ceny digitálního marketingu) se blíží k Oskarům a závěrečná party je jako koncert Rolling Stones.

Na The Festival of Marketing létám každý rok. Bohužel každý rok stále zdražuje a navíc koruna je nyní dost slabá.“

MarTech

Datum: 20. – 21. říjen 2015
Místo: Londýn
Cena: 34 341 Kč – early bird do 18. září 2015, 42 015 Kč – na místě

Další z londýnských konferencí, která stojí za zmínku a návštěvu, je MarTech na rozhraní marketingu a IT. Jde o fórum zaměřené na pochopení rozsahu marketingových technologií a způsobu, jakým je mohou organizace efektivně integrovat do svých marketingových strategií a operací.

O svých zkušenostech budou mluvit lidé z eBay, Allianz, Marks & Spencer, Carlsberg a další. Fórum je určeno pro všechny marketingově a zároveň technicky zdatné profesionály na seniorské úrovni.

eMetrics Summit

Datum: 27. září – 1. říjen 2015
Místo: Boston
Cena: 56 368 Kč – early bird do 14. srpna 2015

Datum: 28. – 29. říjen 2015
Místo: Londýn
Cena: 38 178 Kč – early bird do 18. září 2015, 42 015 Kč – do 27. října 2015, 49 689 Kč – na místě

Datum: 3. – 4. listopad 2015
Místo: Berlín
Cena: 24 187 Kč – early bird do 18. září 2015, 29 592 Kč – do 2. listopadu 2015, 32 295 Kč – na místě

eMetrics summit sdružuje odborníky a vizionáře marketingové analytiky, kteří se zaměřují na maximalizaci obchodních výsledků pomocí analýzy dat a využití technologií. Jejich úkolem je představit nejnovější strategie, taktiky a nástroje potřebné k dosažení silnějších, měřitelných výsledků z digitálních marketingových kampaní.

Konference se každoročně koná ve více městech světa. Letos ji stihnete ještě v Bostonu, Londýně a Berlíně. V Bostonu vystoupí Jim Sterne, zakladatel eMetrics, Chuck Hernann, globální manažer digitální analytiky z Intel Corporation či Brent Dykes z Adobe.

Robert Němec vysvětluje: „Až budou vaše finanční oddělení omývat mdloby z těch cen vstupenek, zeptejte se jich, kolik vaše firma vydělá za rok, když se vrátíte a zvýšíte míru konverze vašeho webu o půl procentního bodu.“

Social Media Week London

Datum: 14. – 18. září 2015
Místo: Londýn
Cena: 9 554 Kč – early bird do 6. srpna 2015, 13 775 Kč – na místě

Social Media Week slibuje poutavý, zábavný a vzdělávací obsah, který návštěvníkům pomůže přemýšlet jinak o lidské konektivitě a našem měnícím se vztahu k technologiím. Na letošním SMW v Londýně se představí zajímaví speakři z různých oblastí – je mezi nimi např. Tim Leberecht z Business Romantic, Sarah Drinkwater z Google zázemí pro start-upy (Campus London) či Georgina Goode z prostředí britské vlády.

Mezi typické návštěvníky Social Media Weeku patří marketéři, podnikatelé, influenceři a další odborníci z marketingu, reklamy, komunikací, médií, vydavatelství, technologií, umění a zábavy. Oproti jiným zmiňovaným konferencím může zaujmout svou nižší cenou resp. lepším poměrem cena/počet dní.

Pubcon

Datum: 5. – 9. říjen 2015
Místo: Las Vegas
Cena: 22 061 Kč – early bird do 1. září 2015, 30 650 Kč – do 4. října 2015, 41 693 Kč – na místě

Původně „barová“ konference se za svých 14 let existence postupně vypracovala na jednu z nejvýznamnějších a největších mezinárodních konferencí online marketingu. Zaměřená na nová média a optimalizaci, každoročně sdružuje vedoucí osobnosti byznysu – firmy, speakry, vystavovatele, sponzory a webové profesionály.

Ti nejlepší se letos představí v Las Vegas. A jedna reference za všechny: „Na každou z předních konferencí posílám jednoho až dva lidi – na Pubcon posílám celý svůj tým.“ – Gillian Muessig, spoluzakladatel a prezident SEOmoz.

Robert Němec hodnotí Pubcon: „Když jsem byl před třemi lety na první konferenci ClickZ Live (tehdy se ještě jmenovala SES), ptal jsem se účastníků, zda je ještě nějaká lepší konference. A všichni říkali, že z hlediska SEO je to jednoznačně Pubcon. A navíc je v Las Vegas!

Takže ano, pokud chcete osobně pokecat s nejvyššími šaržemi ve vyhledávání Googlu, Bingu nebo Facebooku, jeďte na Pubcon. A navíc hotely v Las Vegas jsou levnější než v New Yorku nebo Londýně.“

Advertising Week

Datum: 28. září – 2. říjen 2015
Místo: New York
Cena: 8 564 Kč – early bird do 15. srpna 2015, 9 791 Kč – do 15. září 2015, 10 578 Kč – na místě

USA tento podzim hostí další významnou a hojně navštěvovanou konferenci vedoucích osobností marketingu a komunikace – Advertising Week. Jde o hybridní kombinaci inspirativních myšlenkových vůdců a zábavných, interaktivních workshopů a setkání. Jména speakrů vám v této chvíli neprozradíme – víme jen, že jich bude více než 900.

Robert Němec komentuje: „Chcete-li ušetřit, prozradím vám, že záznamy jsou po čase k dispozici zdarma.  Jenže devět přednáškových sálů krát čtyři dny konference, to je videa na dva měsíce sledování. Na Adwertising Week se létá, protože tady si můžete pokecat se šéfy těch největších světových agentur. U přednášek nečekejte technické podrobnosti a SEO, PPC nebo UX se zde do hloubky neřeší vůbec. Zde se řeší branding a reklamní kampaně v celku. A cena je extrémně nízká.“

ClickZ Live

Datum: 10. – 12. srpen 2015
Místo: San Francisco, California
Cena: 41 595 Kč

Datum: 17. – 19. listopad 2015
Místo: Chicago
Cena: 29 325 Kč – early bird do 18. září 2015, 34 233 Kč – do 23. října 2015, 41 595 Kč – na místě

ClikZ Live patří mezi konference příští generace, které reflektují rostoucí změnu tempa digitálního marketingu v dnešní online marketingové komunitě. ClikZ Live každoročně představuje nové nástroje a know-how pro marketingové odborníky, brand ambasadory a agentury bez ohledu na množství či úrovně jejich zkušeností.

Konference soustřeďující se především na inspirativní vzdělávání, sponzorovaná samotným Googlem, se tento podzim představí ještě v Chicagu a San Franciscu. Otevřou ji inovativní přednášky od speakrů z Facebooku, MasterCard či NASA.

Robert Němec říká: „Jste-li digitální marketér a uvažujete-li o jediné konferenci v USA, pak, zajímá-li vás hlavně SEO, jeďte na Pubcon. Zajímá-li vás analytika a CRO, pak na eMetrics. Ve všech ostatních případech jeďte na ClickZ Live do San Francisca. Tady byl třeba globální CMO P&G tak laskavý, že mi vysvětlil, jak komunikovat za velké značky v internetových diskuzích.

Navíc na ClickZ zažijete šílené party (v rámci konference!) v klubech v San Franciscu, o kterých nebudete moci nikomu povědět.

A abych se pochlubil: Tahle fotka s Mattem Cuttsem, který vedl web spam tým v Googlu, vznikla právě na ClickZ Live (tehdy ještě SES) v San Franciscu:“

Na fotografii je ředitel naší agentury Robert Němec s šéfem webspam týmu Googlu Mattem Cuttsem v Kalifornii.

SMX – Search Marketing Expo

Datum: 29. září – 1. říjen 2015
Místo: New York
Cena: 41 595 Kč – early bird do 29. srpna 2015, 44 049 Kč – do 28. září 2015, 46 503 Kč – na místě

SMX – Search Marketing Expo je jedinou a zároveň největší konferencí soustřeďující se výhradně na marketing ve vyhledávačích. Pokrývá všechny koncepty a techniky SEO, PPC a inbound marketingu a vysvětluje, jak co nejlépe vytěžit z nejnovějších změn v Google rankingech. Více než 50 přednášek, workshopů a diskusí vás čeká na přelomu září a října 2015 v New Yorku.

Robert Němec komentuje: „Na SMX se dá i dojet autem. Vždy na jaře je i v Mnichově – a nyní konečně tlumočí do angličtiny! Na SMX v Mnichově jsem byl jednou před lety. Byla to celkem komorní akce. A žádná party. :-(„

UnGagged

Datum: 9. – 11. listopad 2015
Místo: Las Vegas
Cena: 15 828 Kč – early bird do 4. září 2015, 39 271 Kč – na místě

Poměrně mladou a inovátorskou konferencí SEO a digitálního marketingu je UnGagged v Las Vegas. Slovy jedné z hlavních přednášejících z roku 2014, Eriky Napoletano: „Existuje příliš mnoho konferencí, které lidé opouštějí plní nápadů, ale nemají ani tušení, jak jich přetavit do praxe. Ungagged byl zcela opačný. Viděla jsem, jak lidé tavili získané znalosti do praxe na chodbách.“ Kapacita UnGagged je omezena na 250 účastníků – s early bird lístky proto neváhejte.

Content Marketing World

Datum: 8. -11. září 2015
Místo: Cleveland, Ohio
Cena: 54 847 Kč – early bird do 4. září 2015, 61 227 Kč – na místě

Název tohoto summitu mluví sám za sebe – od Content Marketing World můžete očekávat zejména nápady, materiály a strategie, které nakopnou váš byznys a inspirují vaše obecenstvo. Více než 80 přednášek od vedoucích brand marketérů z celého světa pokryje strategii, integraci či vyhodnocování.

Midwest UX Conference 2015

Datum: 1. – 3. říjen 2015
Místo: Pittsburgh
Cena: 8 589 Kč

Páté setkání UX designérů, developerů a kreativců v Pittsburghu přinese čerstvé novinky UX scény prostřednictvím inspirativních přednášek a workshopů. Z dosud prozrazených přednášejících půjde o Dana Saffera, kreativního ředitele Jawbone, Karen Holtzblatt, zakladatelku a CEO InContext Design a Jesse Schella ze Schell Games.
Jaké máte zkušenosti ze zahraničních konferencí vy? Nebo jsme na nějakou pro druhé pololetí zapomněli? Dejte nám vědět v komentářích.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>