Kde jste: Hlavní stránkaJohn Lewis má vánoční reklamu, kterou sledují miliony

John Lewis má vánoční reklamu, kterou sledují miliony

Vydáno v blogu Digitální marketing

Nejoblíbenější vánoční reklamu pro letošní rok má zatím v Británii obchodní dům John Lewis.

Sněhulák John Lewis

Jedná se o integrovanou kampaň, kdy jenom videa na YouTube si od 9. listopadu do 21. listopadu 2012 zhlédly přes tři miliony lidí (není úžasné, když miliony lidí samy vyhledávají vaše reklamy)?

Reklamní kampaň zahrnuje televizi, in-store, print a online, včetně sociálních médií a YouTube. I když je 90 sekund dlouhá, lidé ji s nadšením sledují. Reklama se natáčela na Novém Zélandu a stála v přepočtu 186 miliónu korun.

Sněhulák se vydal na pouť

Reklama je tak úspěšná, že o ní psaly a na svých webech ukázaly i velké deníky jako The Telegraph, Daily Mail, The Independent, Mirror, The Guardian, Daily Express, Irish Times, Huffington Post, časopisy jako OK!, stejně jako portály MSN UK nebo Yahoo! UK.

Sněhulák i paní Sněhuláková mají své účty na Twitteru a cestu Pana Sněhuláka za dárkem pro jeho lásku můžete sledovat pod hashtagem #snowmanjourney.

Píseň Gabrielle Aplin The Power of Love, která reklamu provází, se dostala na 5. místo v britské hitparádě. Můžete si ji stáhnout i na iTunes, veškerý výtěžek půjde na charitu. Lidé si tak snáze píseň koupí, protože si řeknou: „To se mi líbí a ještě udělám dobrou věc.“ A jak budou píseň poslouchat, bude se jim zároveň vybavovat reklamní kampaň na obchodní dům John Lewis.

Reklamní kampaň připravila agentura Adam&eveDDB.

Mimochodem, loňskou reklamu vytvořil John Lewis na základě tweetování s followery na Twitteru a zaznamenala 4,3 milionu zhlédnutí na YouTube.

P. S. Až se níže na reklamu podíváte, všimněte si, jak dokáží vyjádřit emoce sněhuláků jenom díky práci s jejich očima a ústy:

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>