Kde jste: Hlavní stránkaIntuitivní reklama pro malé a střední firmy

Intuitivní reklama pro malé a střední firmy

Vydáno v blogu Digitální marketing

Praktický průvodce s názvem Intuitivní reklama od Miloše Tomana je určen především malým a středním firmám. V knize jsou uvedeny příklady reklamy, která běžně není v nabídce reklamních agentur - protože je málo nákladná a nepřinesla by agenturám žádné tržby.

Knihy o marketingu a reklamě je možné s lehkou nadsázkou rozdělit do dvou skupin. Jeden druh knih připomíná dlouhou úvahu na zadané téma. Praktické poznatky je třeba pečlivě hledat. Druhým typem knih jsou většinou knihy, které neobsahují tolik stran, jsou plné užitečných doporučení a pečlivý čtenář jejich obsah projde během několika dní.

Přesně takový je praktický průvodce s názvem Intuitivní reklama od Miloše Tomana, která je určen především malým a středním firmám. Autor se snaží dokázat čtenářům, že reklama nemusí být nutně předražená. V knize jsou uvedeny příklady reklamy, která běžně není v nabídce reklamních agentur – protože je málo nákladná a nepřinesla by agenturám žádné tržby. Svá tvrzení autor pravidelně prokládá citáty či zkušenostmi, které získal z praxe. Na konci kapitoly jsou napsané vždy dobře míněné rady. Takto je například uzavřena kapitola s názvem Nepleťte si reklamu s marketingem:

  1. Marketingově fungující firma se pozná podle toho, že marketingovými zásadami žijí všichni pracovníci.
  2. Reklama je nástrojem marketingu a má sloužit jeho záměrům. Reklama, která vám v důsledku nepřinese zvýšení prodeje, je jen vyhazováním peněz.
  3. Dívejte se na obor svého podnikání s nadhledem. Tak objevíte mnoho příležitostí, které jste zatím neviděli.

Vzpomínám si, jak mi občas zazvonil v kanceláři telefon a já si vyslechl nabídku na úžasnou reklamu v ceně 50 000 Kč měsíčně. Obvykle jsem vzal kalkulačku a propočetl, kolik produktů by se muselo prodat, aby se investice do této reklamy vyplatila. Často jsem došel k závěru, že by to byla neefektivní investice. Jestliže vkládáte peníze do reklamy a nemáte přímou odezvu, možná vám kniha pomůže otevřít oči a přestanete zbytečně utrácet.

Miloš Toman také ve své knize upozorňuje, že není možné používat pouze reklamu a zapomínat přitom na ostatní „drobnosti“. Dobře vymyšlená reklama přiláká zákazníka do prodejny – kde narazí na neochotný personál a bez váhání odejde. Byly to efektivně investované peníze? Autor rovněž varuje před reklamou, která neodpovídá skutečnému chování budoucích zákazníků..


„Chytrá hospodyňka poučuje tu hloupější, že s běžným pracím prostředkem ničeho nedosáhne, přičemž svým oblečením působí dojmem, že si k pračce jen na moment odskočila ze zasedání správní rady.“

V knize Intuitivní reklama jsou mimo jiné rozebrány důvody, proč by měl podnikatel pečovat o značku. Věnuje se také vymýšlení správných titulků a textů i vzhledu samotné reklamy. Dozvíte se, proč nepoužívat v reklamách odhalené krásky a naopak zobrazovat zboží, které skutečně nabízíte. Čekají vás rady, jak připravovat zákaznicky orientovaný časopis a využít reference zákazníků ve váš prospěch.

Kniha Intuitivní reklama se od začátku snaží změnit zavedené zvyklosti a myšlení lidí, kteří mají ve firmě na starosti marketing a reklamu. Důraz je kladen na budování dlouhodobých vztahů se zákazníky. Přečtete si, jak využít nejen reklamu jiným způsobem než ostatní.

Miloš Toman: Intuitivní reklama

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>