Kde jste: Hlavní stránkaDoktorka.cz za SEO od RobertNemec.com nominována v soutěži IEA

Doktorka.cz za SEO od RobertNemec.com nominována v soutěži IEA

Vydáno v blogu SEO, SEO a PPC ve vyhledávačích

Server o zdraví, kráse, vztazích a rodině Doktorka.cz se dostal na shortlist mezi Malé invenční projekty v soutěži Internet Effectiveness Awards. Ve stejné kategorii jsou na shortlistu také firemní stránky RobertNemec.com. Hodnocení nominovaných řešení probíhá dvoukolově, přičemž v prvním kole hlasují porotci pro nebo proti postupu nominace na shortlist kategorie.

Doktorka.cz a firemní stránky internetové reklamní agentury RobertNemec.com se dostaly do užšího výběru (shortlist) v soutěži Internet Effectiveness Awards, kterou pořádá divize Economia Online. Vítězové Internet Effectiveness Awards obdrží ceny za nejefektivnější internetová řešení a invenci při využití internetu. Hodnoceny jsou úspěchy aplikací, systémů, online marketingových kampaní a internetových portálů, přičemž porota posuzuje nominace podle ekonomických a marketingových efektů řešení a návratnosti investic.

Projekty vybírá porota složená z dvaceti pozvaných odborníků, zástupců médií a významných firem. V prvním kole hlasují porotci pro nebo proti postupu nominovaného projektu na shortlist kategorie. Ve druhém kole se jednotlivé projekty známkují jako ve škole od 1 do 5 (1 – nejlepší, 5 – nejhorší) a tím vyberou porotci vítěze v jednotlivých kategoriích.

Server o zdraví, kráse, vztazích a rodině Doktorka.cz byl nominován jako příklad úspěšné optimalizace pro vyhledávače. Začátkem února letošního roku spustili provozovatelé webu novou verzi, která byla optimalizovaná pro vyhledávače. Výsledky průzkumu NetMonitor ukazují, že se o své zdraví na webu Doktorka.cz zajímalo v březnu 213 014 lidí, kteří shlédli 2 051 965 stránek. Minulý rok v březnu to přitom bylo jen 82 538 uživatelů. Návštěvníci dosud napsali v diskusích celkem 200 000 příspěvků. Zájemci o problematiku zdraví si mohou vybírat z 3 500 článků.

Díky využití optimalizace pro vyhledávače (SEO) došlo k nárůstu a zvýšení návštěvnosti. Doktorka.cz je ukázkou úspěšného projektu a zároveň důkazem, že optimalizace pro vyhledávače může zvýšit návštěvnost webových stránek. Majitelem serveru je společnost Vitamins Cosmetics. Optimalizaci pro vyhledávače (SEO) měla na starosti internetová reklamní agentura RobertNemec.com.

Doktorka.cz je provázaná s internetovým obchodem 001Shop.cz. Návštěvnost Doktorka.cz je využívána pro přilákání návštěvníků do tohoto internetového obchodu. Dalším zdrojem příjmů je prodej bannerové reklamy, který pokrývá náklady na provoz.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny dne 12. prosince 2006 od 19:00 v divadle Archa v Praze.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>