Kde jste: Hlavní stránkaAgentura Reuters informuje: Yahoo plánuje integraci se sociální sítí Facebook

Agentura Reuters informuje: Yahoo plánuje integraci se sociální sítí Facebook

Vydáno v blogu Digitální marketing

Pokud používáte produkty Yahoo, budete moci brzo veškerou svoji aktivitu jednoduše odeslat na sociální síť Facebook, dle compete.com nejpoužívanější sociální síť na světě, a informovat o ní všechny své přátele. Zprávu přinesla na začátku prosince agentura Reuters.

Rozšíření integrace služby s názvem Facebook Connect by mělo být spuštěno v první půlce roku 2010 a pro Yahoo představuje významný krok ve snaze využít popularity sociálních sítí a především Facebooku, který minulý týden překonal hranici 350 milionů uživatelů.

Již tento rok bylo Yahoo propojeno s Facebookem tak, aby zobrazovalo aktivity přátel uživatele přímo na své domovské stránce. Nové propojení jde ale dále, veškeré aktivity na Yahoo budou zobrazeny na Vašem profilu na Facebooku.

Yahoo předpokládá, že sdílený obsah na Facebooku naláká ostatní uživatele k návštěvě svých stránek. Facebook na druhou stranu získá možnost oslovit 500 milionů uživatelů Yahoo a ukázat jim vymoženosti služby Facebook Connect pro případné komerční účely.

Služba Facebook Connect, kterou Yahoo integrovala už v roce 2008, přiřadí každému uživateli jedinečné ID, díky kterému je účet na Yahoo propojen s profilem uživatele na Facebooku, což umožňuje sdělit všem přátelům na Facebooku informace o aktivitě uživatele na jiném webu (v tomto případě Yahoo). Rožšíření by se nyní mělo týkat e-mailu, zpráv, sportu a Yahoo Answers. Možný bude i login přes uživatelské údaje z Facebooku.

V tomto kroku je patrná snaha oživit růst Yahoo pod stávajícím vedením současného CEO Carola Bartze, který se do čela Yahoo dostal v lednu 2009. V červnu pak učinil kontroverzní krok, kdy se dohodl s Microsoftem, že se na deset let vzdá své vyhledávací technologie a bude používat jeho nový vyhledávač Bing.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>