Kde jste: Hlavní stránkaBMW.de penalizováno Googlem nejen vyřazením z indexu vyhledávače

BMW.de penalizováno Googlem nejen vyřazením z indexu vyhledávače

Vydáno v blogu SEO, SEO a PPC ve vyhledávačích

Stránky www.bmw.de vyřadil google nejen ze svého indexu, ale i z dalších služeb.

Podvodná praktika se týkala například stránky www.bmw.de/bmw-neuwagen.html, která již není dostupná. Její kopii můžete najít v Yahoo cache. Pokud máte zapnutý javascript, přesměruje vás to na stránku http://www.bmw.de/de/produkte/automobiles/index.html aniž byste obsah původní stránky viděli. Vyhledávací stroje však javascript nedokáží interpretovat, čehož autoři stránky využili. Přesměrování se proto neprovede a robot vyhledávače zaindexuje zcela jiný obsah, než je na stránce, kam je běžný uživatel přesměrován. Této technice se v odborné SEO terminologii říká „Doorway Pages.“ Bližší informace o podvodu najdete na BMW’s Doorway Pages.

Z porovnání kategorie BMW v katalogu DMOZ, který přebírá Google do svého katalogu Google Directory – BMW, je zřejmé, že Google vyřadil bmw.de kromě indexu vyhledávače i z této služby. Upozornil na to Victor na fóru BMW.de removed from Google index.

„V prostředí SEO se vyplatí být ‚čistší než lilie,'“ píše v úvodu knihy Optimalizace pro vyhledávače Robert Němec. Kromě vyřazení ze služeb Google navíc díky celosvětové mediální podpoře, má BMW i velkou ostudu.

Autorem stránek BMW je BBDO InterOne GmbH.

Určitě se tedy vyplatí věřit specializovaným agenturám, kterým můžete věřit.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>