Kde jste: Hlavní stránkaGoogle Peněženka: Jen pro občany USA?

Google Peněženka: Jen pro občany USA?

Vydáno v blogu Digitální marketing

Google spustil další očekávánou službu s názvem Google Checkout. Jedná se o virtuální peněženku, která umožňuje placení na webových stránkách Google. Bohužel registrace do českého rozhraní se mi nepodařila. Google přitom na svých stránkách nezveřejňuje žádnou informaci o nějakém omezení pro občany mimo USA. Službu zatím nemohou využívat ani čeští obchodníci.

Celá služba funguje na první pohled velmi jednoduše. Prohlížíte si webové stránky nebo reklamy Google AdWords. Obchody využívající tento platební model jsou označeny ikonkou zeleného košíku. Webová stránka se seznamem obchodů byla krátce po spuštění (29. června, 10:14) nedostupná.

Při nakupování není potřeba žádná registrace. Stačí jenom vybrat zboží a kliknout na výrazné tlačítko Google Checkout. Z pohledu zákazníka je velmi sympatické, že obchodník nedostává žádné osobní údaje (číslo karty ani e-mail). Pokud chce zákazník dostávat nějaké nabídky, musí s tím výslovně souhlasit a zaškrnout příslušné políčko formuláře. V Google peněžence se navíc zobrazuje historie všech nákupů, které uživatel tímto způsobem zaplatil.

Peněženka pro obchodníky

První výhoda pro obchody je odlišnost od ostatních inzerentů v rámci reklam Google AdWords. Tvůrci Google již nyní uživatelům ukazují, jak je nakupování s jejich peněženkou jednoduché a bezpečné. Je proto možné, že zákazníci začnou dávat přednost obchodům, které Google peněženku podporují. Majitelé e-shopů by neměli s nasazením peněženky příliš dlouho váhat.

Google Checkout je navíc propojený s Google AdWords. Když inzerent utratí jeden dolar v Google AdWords, nebude si Google počítat provizi z deseti dolarů, které obchodník získá od zákazníků využívajících virtuální peněženku. Pokud tedy inzerent utratí 1 000 dolarů, nemusí odvádět Google provize z příjmu 10 000 dolarů. Jestliže překročí takto získaný bonus anebo nebude využívat AdWords, zaplatí za každou transakci 2 % z celkové ceny zboží a dvacet centů.

Chcete Google Peněženku na svůj e-shop?

Pokud chcete Google Checkout používat na svém e-shopu, stačí se jednoduše registrovat. Potom je nutné vytvořit propojení mezi virtuální peněženkou a elektronickým obchodem. Provozovatel nabízí tři možnosti. Nejvíce jednouché je vložení některého z tlačítek Buy Now. Vyžadována je pouze znalost jazyka HTML.

Google pamatuje i na krabicové řešení e-shopů. V nabídce jsou ovšem pouze zahraniční řešení Mercantec, Monster Commerce, Shopsite, Volusion, Infopia nebo ChannelAdvisor. Posledním typem propojení je speciální rozhraní Google API, které vyžaduje zkušenosti s tímto způsobem implementace.

Čeští obchodníci a firmy se sídlem mimo USA mají ovšem smůlu. Stejně jako čeští uživatelé (registrace se mi skutečně nepodařila). Je otázkou, kdy a za jakých podmínek začne Google nabízet svoji peněženku i pro Českou republiku. Zřejmě se bude potýkat s problémem jako zdejší mikroplatební systémy, kterým se nepodařilo získat výjimku České národní banky.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>