Kde jste: Hlavní stránkaVýrobci tenisek posilují značku skrze „virtuální“ dárky

Výrobci tenisek posilují značku skrze „virtuální“ dárky

Vydáno v blogu Digitální marketing

V roce 1911 přišli výrobci cereálií s nápadem dávat ke každému balení "něco malého", co zákazníka potěší. Teď přišli s něčím podobným výrobci tenisek, něco malého v tomto případě znamená přístup na weby s unikátním obsahem.

Adidas, Nike, Reebok a New Balance začali k vybraným párům tenisek přidávat „virtuální dárek“ v podobě speciálního kódu či jiné technologie, které dovoluje vlastníkům bot získat i něco navíc. Gigant Adidas, který přišel s touto „novinkou“ jako poslední, plánuje od února šít na jazyky vybraných párů bot AR kód (obdoba QR kódu).

Uživatelé pak přidržením tohoto kódu před webkamerou získají přístup k virtuálnímu prostředí a interaktivním hrám na adidas.com/originals. Tato akce je součástí marketingové kampaně „celebrating originality“.

„Pomocí technologie chceme docílit toho, aby si vlastníci bot vytvořili ke značce emoční vztah,“ vysvětluje ředitel pro digitální marketing společnosti Adidas Chris Barbour.

Technologie AR je však pouze jednou z cest, jak spojit fyzické produkty s „digitálními“ dárky. Nike chce dávat do bot zařízení, které se dokáže bezdrátově spojit s iPodem či iPhonem. Není však v ceně bot a musí se koupit dodatečně, což je pro zákazníka zbytečný výdaj navíc.

Každopádně od října tohoto roku plánuje Nike spustit program s názvem Soccer+. Součástí balení bot CTR360 Maestri bude i kód, díky kterému se majitel dostane k tutoriálům některých fotbalových hvězd, jako je třeba Cesc Fabregas, nebo rovnou k tutoriálům celého týmu FC Barcelona.

K moderním kopačkám T90 Laser III zase majitel získá přístup k tréninkovým plánům španělské fotbalové hvězdy Fernanda Torrese. „Celá myšlenka je v tom, že tu nejde jen o boty, jejich majitel se dostane k profesionálnímu tréninkovému plánu. Pro každé boty je tento plán jiný,“ dodává Tim Yu z firmy Nike. S uvedením dalších kopaček na trh budou zároveň uvedeny i nové tréninkové plány.

New Balance jde trochu jinou cestou. Minulý rok běžela kampaň na běžecké boty 574 Clips, které byly vyrobeny jen ve 480 párech. Každý z nich pak obsahoval pěti-číselný kód. Díky němu se zákazníci mohli takříkajíc „spárovat“ se svými botami. Reebok zase využil hip-hopové subkultury a majitelé bot si díky speciálnímu kódu mohli stáhnout zdarma hudbu.

Na všech těchto aktivitách je jasně vidět, jak se módní značky snaží jednoduše spojit se svými zákazníky. Je to jednoznačně lepší způsob než slevové kupóny uvnitř balení. „Digitální dárky jsou jednoduchá a snadná cesta, jak zasáhnout zákazníka tam, kde s produktem, o který má zájem, přijde nejvíc do styku – v obchodě a potom online na webu,“ potvrzuje Matt Halfhill, zakladatel NiceKicks.com.

Zdroj: Elena Malykhina, With Digital Extras, Sneaker Makers Think Outside the Box, Brandweek, vydáno: 30.1.2010

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>