Kde jste: Hlavní stránkaStručný návod na nový Facebook

Stručný návod na nový Facebook

Vydáno v blogu Facebook, Digitální marketing, Social media marketing

Jaký je rozdíl mezi Novinkami a Aktuálními zprávami? Jak dosáhnout toho, aby se vašim Přátelům nezobrazovali vaši další noví Přátelé, čí fotku jste okomentovali nebo dokonce členy jaké Skupiny jste se stali?

Když se přihlásíte

Když se nyní na přihlásíte na Facebook (nebo kliknete na Hlavní stránka), uvidíte proud statusů od vašich Přátel.

Někteří z vás uvidí Kanál aktuálních zpráv a budou se moci překliknout přes záložku na Novinky. Další zase uvidí Novinky a mohou se překliknout na Kanál aktuálních zpráv. Facebook nyní testuje, zda-li je pro uživatele lepší, aby po přihlášení viděli Kanál aktuálních zpráv, nebo Novinky.

Co je co

Novinky (News Feed)

Novinky jsou seznam událostí od vašich Přátel (statusy, nahrání fotek, fanouškem jaké Stránky jste se stali, s kým se nově přátelíte atd.) za posledních 24 hodin, u kterých si Facebook myslí, že jsou nejlepší a neměli byste je minout.

Zatím je to ale spíše alchymie a události navíc nejsou seřazeny chronologicky. Takže na prvním místě můžete mít událost starou dvě hodiny a za ní (pod ní) událost, která se stala před šesti minutami.

Základem pro to, zda-li se nějaká událost objeví ve vašich Novinkách je to, zdali některý z vašich Přátel klikne na „Líbí se mi“ nebo okomentuje událost jiného vašeho Přítele. Pak má tato událost vyšší pravděpodobnost objevit se ve vašich Novinkách. Pravděpodobnost se zvyšuje i tím, jaká diskuze se u události rozproudí.

Takže více klikejte a komentujte

Nedoporučuji Novinky používat. Můžete přijít o statusy, které jsou pro vás důležité, ale Facebook si to nemyslí.

Aktuální zprávy (Live Feed)

Aktuální zprávy zobrazují všechny události od vašich Přátel. Je to to, na co jsme byli doposavad zvyklí. Nově jsou zde informace o tom, s kým se nyní přátelíte, co kde komentujete, jaké fotky jste nahráli atd.

Když nechcete, aby se vašim Přátelům zobrazovaly informace, s kým se nově přátelíte, co jste komu napsali na Zeď atd.

Chcete zakázat zveřejňování informací o nových Přátelích, komentářích atd.?

Běžte do Nastavení (je to na obrazovce Facebooku vpravo nahoře) -> Nastavení soukromí -> Novinky a Zeď a odškrtněte (= bude to nezaškrtnuté) položky, které nechcete zveřejňovat. (Znak „->“ znamená „běžte pak do“.)

Příklad vhodného nastavení:

Možná budete chtít, aby ostatní lidé věděli, jaké fotky, alba, vide a odkazy se vám líbí. Pak tyto položky nechte zaškrtnuté.

Doporučuji odškrtnout (= nebude zaškrtnuto) následující položky:

  • „Zobrazit příspěvky na Zdi“
  • „přidáte přítele.“

U ostatních položek záleží na tom, zdali chcete, aby ostatní věděli, zda se vám něco líbí, nebo nelíbí. Doporučuji ponechat zaškrtnuté „přidáte komentář k fotce či albu nebo kliknete na možnost To se mi líbí“ a „přidáte komentář k odkazu nebo kliknete na možnost To se mi líbí.“

Nechcete, aby se zobrazovaly informace o vašem členství ve Skupinách

Běžte do Nastavení -> Nastavení aplikací. U Skupin klikněte na Upravit nastavení. V záložce Doplňková nastavení odškrtněte (= nebude zaškrtnuto) Zveřejnit do kanálů.

Při výše uvedeném nastavení se bude ostatním v hlavním proudu událostí zveřejňovat, že jsem se přidal k nějaké Skupině. Kdybych to chtěl zrušit, odškrtnu Zveřejnit do kanálů.

Nechcete, aby se zobrazovalo, že jste se stali fanouškem nějaké Stránky

To bohužel (zatím?) nejde. Jakmile se stanete fanouškem nějaké Stránky, dozví se o tom ostatní.

Pošlete prosím odkaz na tuto stránku (http://marketing.robertnemec.com/facebook-strucny-navod-2009/) vašim přátelům, ať si upraví svůj profil a nespamují vaši Hlavní stránku.

Anebo se staňte fanouškem naší Stránky na Facebooku a budete se dovídat jak informace z oblasti internetového marketingu, tak vtipy z naší firmy. :-)

Další články v angličtině

New Views for Your Home Page – blog Facebooku
The New Facebook News Feed and What It Means – The New York Times

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>