Kde jste: Hlavní stránkaSociální sítě pohlcují starší uživatele internetu

Sociální sítě pohlcují starší uživatele internetu

Vydáno v blogu Digitální marketing

Podle výzkumů, které citoval web Reuters.com, využívá v USA sociální sítě jako Facebook, MySpace nebo Twitter více než 25 % lidí, kteří přesáhli svým věkem 50 let. Polovina z nich také uvádí, že jim orientace v sociálních sítích nečiní žádný problém. V ČR jde procento uživatelů Facebooku desetkrát menší.

Hlavním důvodem, proč sociální sítě využívat, je pro tyto lidí udržení kontaktu s přáteli. Nejedná se jen o příbuzné, ale hlavně o přátele, spolužáky se studií či bývalé kolegy. Senioři se pak k sociálním sítím dostanou právě skrze rodinné příslušníky, kteří jim o profil založí a naučí je prostředí ovládat. Uvedlo to více než 50 % seniorů.

Podle výsledků výzkumu také vyplývá, že pouze jedna pětina lidí starších padesáti let nepoužívá internet. Výzkum byl proveden na vzorku 1863 lidí, ti však zároveň také sdělili, že mají z rozvoje technologií pochyby.

Ačkoliv sociální sítě jsou populární, tištěné noviny a časopisy jsou stále nejpreferovanějším zdrojem informací, pouze 1 % preferuje blogy.

V České republice je k dnešnímu dni na Facebooku podle Facebakers.com přes 2 500 000 uživatelů, kde lidé starší 55 let tvoří 3 % (tedy 75 000 uživatelů). Podle Českého statistického úřadu je počet lidí, kteří přesahují 55 let, něco málo přes 3 miliony. Facebook tedy využívá v České republice jen 2,5 % seniorů.

Pro marketéry je však zajímavá zpráva, že právě věkové skupiny starší 55 let jsou na Facebooku nejrychleji rostoucí. Naproti tomu věkové skupiny, na kterých je Facebook založen (studenti), se zdají být v ČR nasyceny a v posledním měsíci došlo dokonce k jejich úbytku.

Zdroje:

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>