Kde jste: Hlavní stránkaPřestaňte exportovat data z Google Analytics: vyzkoušejte Excellent Analytics!

Přestaňte exportovat data z Google Analytics: vyzkoušejte Excellent Analytics!

Vydáno v blogu Digitální analytika, CRO a UX

Potřebujete rychle vidět data z Google Analytics a pracovat s nimi? Nechcete se zbytečně zdržovat s přihlašováním do Analytics, zde hledat ty správné přehledy, vytvářet segmenty a filtry a poté přehledy exportovat do Excelu?

Právě pro vás je tu plug-in pro Excel, díky kterému získáte svá data rychle a přímo z Excelu.

 

Přihlaste se na naše školení webové analytiky! Nabízíme vám kurz Úvod do webové analytiky a školení Google Analytics. Pro ty z vás, kteří již o webové analytice něco víte, máme školení Webová analytika pro pokročilé.

Co je to Excellent Analytics

Excellent Analytics je plug-in pro Excel, s jehož pomocí se přímo v rozhraní Excelu můžete přihlásit do svého účtu služby Google Analytics, vybrat si požadovaný profil, nastavit dimenze, metriky a filtry a okamžitě vidíte všechny potřebné přehledy v tabulce. Navíc, Excellent Analytics je open-source projekt a je zcela zdarma ke stažení.

Excelent Analytics

S Excellent Analytics můžete například:

A navíc, s Excellent Analytics se budete pohybovat stále v prostředí, které dobře znáte a umíte s ním pracovat. Odpadne vám starost s prací v nástroji Google Analytics (více o exportu dat z Analytics zde), což ocení hlavně ti, kteří potřebují mít k dispozici pouze data a přehledy. Orientaci v Google Analytics nechte klidně na odbornících. Nemusíte být analytici, abyste si dokázali vysegmentovat ta správná data.

Požadavky a instalace

Aby plug-in fungoval, musí být splněny následující tři požadavky:

  1. Windows XP / Windows Vista,
  2. Microsoft Excel 2007,
  3. účet v Google Analytics.

Pokud by vám i přesto dělala instalace problémy, zkuste si nejprve nainstalovat Microsoft .NET Framework 3.5 SP1. Poté počítač restartujte a zkuste znovu nainstalovat Excellent Analytics.

V případě, že již Excellent Analytics nainstalovány máte, ale chcete přejít na vyšší verzi, musíte nejprve odinstalovat stávající verzi ze svého počítače. Až poté si stáhněte nejnovější verzi a nainstalujte ji.

Stručný návod

Po instalaci plug-inu otevřete Microsoft Excel. V horní liště vám přibude záložka Excellent Analytics.

Jak se v Excellent Analytics přihlásit k vašemu účtu Google Analytics.

Pro přihlášení do účtu Google Analytics vyberte tlačítko Account. Ukáže se vám tabulka, ve které vyplníte přihlašovací údaje, stejné jako v Google Analytics – login a heslo. V případě, že jste zapomněli své přihlašovací údaje nebo máte s přihlášením jiný problém, poradí vám Centru nápovědy Google Analytics.

Přihlášení k účtu v Google Analytics.

Po úspěšném přihlášení můžete vytvářet přehledy. Ty se definují přímo v tabulce, která se zobrazila po přihlášení. Pokud jste tabulku omylem zavřeli nebo se nezobrazila, otevřete si ji tlačítkem New Query.

Nejdříve vyberete profil, z kterého si přejete analyzovat data, a to pomocí rozevírací nabídky s názvem Profile vlevo nahoře. Implicitně je v Excellent Analytics nastaveno zobrazení prvních 10 000 výsledků. Pokud si toto číslo přejete změnit, přepište pole Max results. V kalendáři si následně vyberete období, za jaké chcete mít data. Původně je zde nastaveno posledních sedm dní.

Výběr období, za které se mají zobrazit data v Excellent Analytics.

Pro zobrazení dat musíte definovat pole Dimension a Metrics. V obou těchto rozevíracích nabídkách uvidíte stejnou nabídku zaškrtávacích polí. Vyberete potřebnou dimenzi (pokud chcete vybrat všechna pole v kategorii, např. Visitor, zaškrtněte pole Visitor).

Stejným způsobem vyberte i metriku. Pokud si nevíte rady, jaké dimenze a metriky můžete zkombinovat, použijte Dimensions & Metrics Reference List. V poli Filter si poté jednouše vyberete metriku, již chcete filtrovat a zadáte kritéria. Stejně jako v Google Analytics můžete nastavit více filtrů najednou, či používat logické spojky a a nebo.

Ze seznamu si vyberte dimenzi.

Přejete-li si do jednoho excelovského sešitu přidat další data do sloupců vedle již existujících dat, jednoduše označíte myší buňku, do které se mají přehledy načíst, případně zvolíte počet vygenerovaných dat zadáním čísla do pole Max Results. Velice snadno si po zobrazení dat můžete následně spočítat další metriky, jež vás zajímají, nebo KPI (klíčové ukazatele výkonnosti).

Pro Excellent Analytics není problémem ani to, pokud již máte vygenerovaná data a chcete změnit období, za které byla data načtena. V takovém případě označíte myší název řádku vybraného přehledu a stisknete tlačítko Update Query. Otevře se vám panel s kalendářem, ve kterém stejně jako na počátku můžete změnit vybrané období (stejným způsobem lze měnit časové období i v Google Analytics).

Další užitečné odkazy

Na této stránce si můžete stáhnout Excellent Analytics zdarma.

Na YouTube jsme našli i pěkné video s průvodcem Excellent Analytics.

Jiné materiály v angličtině:

Using Excellent Analytics, A practical example of how to use Excellent Analytics.

Nechte si udělat ruční audit Google Analytics zdarma. Nebo nám
svěřte svá webová analytika, kde garantujeme zvýšení obratu
o 30 %
. Případně využijte naši poradnu Google Analytics.
Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>