Kde jste: Hlavní stránkaPropojte svůj e-shop se službou MilýJežíšku.cz

Propojte svůj e-shop se službou MilýJežíšku.cz

Vydáno v blogu Digitální marketing

Také letos byla spuštěna online služba MilýJežíšku.cz. Lidé si mohou na webu vytvořit seznam dárků, které chtějí najít pod vánočním stromečkem. Přestože je projekt neziskový a nekomerční, provozovatelé internetových obchodů mohou s touto službou propojit svůj e-shop.

MilyJezisku.cz
Služba MilýJežíšku.cz umožňuje lidem vytvářet vlastní seznamy dárků, které chtějí najít pod vánočním stromečkem. Jeho přátelé a známí posléze obdrží na e-mail tajné heslo, přihlásí se do služby MilýJežíšku.cz a mohou se navzájem dohodnout, kdo vybrané dárky koupí. Pokud chce dotyčný člověk získat zcela konkrétní dárek, může navštívit svůj oblíbený e-shop a vybrané zboží si přidat do svého seznamu přání.

V takovém případě bude u přání uveden obrázek dárku převzatý z e-shopu, krátký popis a odkaz na webovou stránku s produktem. Přátelé a příbuzní obdarovávaného si poté mohou mezi sebou vybrat osobu, která dárek zakoupí ve vybraném e-shopu.

Pro internetový obchod ze spolupráce plyne hned několik výhod. Zákazníci jsou často ochotni nakoupit jen určitý počet zboží. Závisí to na jejich finanční situací a ochotě utrácet peníze. Je pravděpodobné, že si zákazník nakoupí některé zboží a další, které by jinak už nekoupil, přidá do seznamu svých přání na MilýJežíšku.cz.

Internetový obchod pomocí služby MilýJežíšku může získat nové návštěvníky či zákazníky. Lidé totiž od svých kamarádů a známých obdrží seznam dárků. V seznamu společně s jménem dárku uvidítaké odkazy na příslušné eShopy, kde jejich kamarád či známý vytoužený dárek zahlédl. Tím se zvýší šance, že dárek zakoupí na příslušném eShopu. Nové návštevníky samozřejmě může nabídka zaujmout a změní se v zákazníky, případně si vytvoří svůj vlastní seznam dárků. Vytváří se tak efekt sněhové koule, protože se neustále zvyšuje počet uživatelů služby.

Přidejte svůj e-shop zdarma

Jestliže chcete zdarma přidat svůj internetový obchod, kontaktujte prosím projektového Radima Hasalíka. Postup je velmi jednoduchý. Stačí vložit ke každému výrobku ve vašem e-shopu odkaz v HTML. Najdete ho ve zdrojovém kódu stránky Workshop SEO prakticky. V tomto článku se podíváme hlavně na význam jednotlivých parametrů.

Takto vypadá vzorový odkaz bez vyplněných informací, které se přidávají za znak „=“:

http://www.milyjezisku.cz/?stranka=seznam&dareknazev=&darekobrazek=
&darekpopis&zpetnyodkaztext=&kodovani=

dareknazev – název dárku. Doporučujeme co nejkratší. Název nepište pomocí VELKÝCH PÍSMEN, které se lidem na obrazovce počítačů špatně čtou. Název nesmí být delší než 255 znaků.

darekobrazek – Internetová adresa obrázku dárku. Doporučujeme dodržet velikost 80 x 80 pixelů. Parametr není povinný. URL nesmí být delší než 255 znaků.

darekpopis – krátký popis vybraného dárku. Opět nepoužívejte kapitálky (velká písmena). Popis by měl být co nejkratší, zakončený URL konkrétního zboží. Nehodí se do parametru darekpopis přidávat obecnou URL celého e-shopu.

zpetnyodkazurl – udává zpětný odkaz na hlavní stránku vašeho e-shopu. Tento odkaz se zobrazuje lidem, kteří na vašem e-shopu kliknou na ikonku Přidat do MilýJežíšku.cz. Když dokončí přídávání svých přání na MilyJezisku.cz, mohou se kliknutím na odkaz vrátit na hlavní stránku vašeho obchodu. Parametr není povinný.

zpetnyodkaztext – text zpětného odkazu na hlavní stránku vašeho e-shopu. Většinou se do tohoto parametru píše název obchodu.

zpetnyodkazobrazek – internetový odkaz na logo e-shopu. Velikost musí být 140 pixelu x 40 pixelů. Zobrazuje se na MilyJezisku.cz, pokud na něj přijde návštěvník z vašeho e-shopu.

kodovani – všechny informace je nutné předávat v kódování UTF-8. Jestliže váš internetový obchod takové kódování nepodporuje, můžete pomocí příkazu kodovani určit, jaké kódování češtiny váš e-shop používá. Používá se kodovani=CP1250 pro Windows 1250 nebo kodovani=ISO-8859-2 pro kódování ISO-8859-2. Pokud máte jiné kódování, kontaktujte našeho programátora Honzu Šeda.

Vyzkoušejte to sami

Jestliže si chcete vyzkoušet, jak propojení funguje, přidejte si do seznamu svých přání náš Workshop SEO prakticky. Odkaz na přidání do MilýJežíšku.cz naleznete ve spodní části stránky.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>