Kde jste: Hlavní stránkaDigitální agentura RobertNemec.com představila po 10 letech nový web

Digitální agentura RobertNemec.com představila po 10 letech nový web

Vydáno v blogu Tiskové zprávy

Na rozdíl od jiných agentur novou podobu webu uvedla poněkud netradičně – a to v přímém přenosu na přednášce Roberta Němce na Fakultě infomačních technologií v Brně. Web navíc nebyl úplně hotový.

Vyměnit nový web za starý stihl Robert Němec během jediné minuty přímo při přednášce překopírováním .htaccess souboru. Bouchlo šampaňské a ke stropu přednáškové místnosti se vznesly balonky.

Tím okamžikem se totiž RobertNemec.com změnila z agentury s nejstarším webem mezi českými digitálkami v tu s tím nejmodernějším.

Nový web je oproti tomu deset let starému plně responzivní, zobrazení stránky je optimalizováno pro všechny druhy nejrůznějších zařízení od mobilů, notebooků i tablety.

„Cílem bylo mít web vizuálně čistý, kdy se uživatel v jednu chvíli bude moci soustředit jenom na jednu věc a bude se mu snadno ovládat,“ uvedl ředitel agentury Robert Němec.

Konzultanti poměrně hodně času strávili s definováním a přípravou responzivních verzí designu. „Nejdříve jsme si připravili podklady z Google Analytics o nejčastějších rozlišení návštěvníků našeho starého webu, poté jsme provedli rešerši responzivních webů především velkých agentur a médií v zahraničí. Z toho nám vyplynulo, že jsou pro nás zásadní čtyři responzivní verze,“ popisuje proces digitální analytik Martin Šimko.

Zásadní věc z pohledu optimalizace pro vyhledávače (SEO) bylo správné přesměrování všech URL adres. Ani jedna adresa totiž na webu nezůstala stejná. Konzultanti jich přesměrovali přes 800.

Web spustili nehotový

„Na webu 40 % obsahu ještě chybí a 30 % věcí je na něm špatně,“ prozradil Robert Němec na přednášce.

„Zároveň víme, že je lepší spustit poloviční web nyní, než dokonalý web později. Proto každý den doplňujeme připravovanou funkcionalitu a vylaďujeme celkový uživatelský zážitek,“ dodává.

Digitální agentura dokonce zřídila speciální emailovou adresu [email protected], kam mohou lidé psát připomínky a postřehy. Výsledná podoba webu tak bude částečně i dílem v dnešní době oblíbeného crowdsourcingu.

Kontakt:

Mgr. Jitka Gráfová | PR  Specialist|RobertNemec.com, s. r. o.
email:[email protected]
m: +420 739 542 758 | Sokolská 4, 120 00 Praha 2

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>