Kde jste: Hlavní stránkaCrawlTrack – další open source alternativa ke Google Analytics

CrawlTrack – další open source alternativa ke Google Analytics

Vydáno v blogu Digitální analytika, CRO a UX

V tomto článku si představíme další open source nástroj pro webovou analytiku. Již jsme si řekli, že Google Analytics není jediným nástrojem pro WA, který je zdarma.

Jako alternativu ke Google Analytics můžeme použít minule zmíněný nástroj Piwik nebo si vyzkoušet nástroj CrawlTrack. Samozřejmě je dobré promyslet, pro jaký web chceme dané nástroje nasadit.

CrawlTrack

CrawlTrack poskytuje informace, které ostatní nástroje nejsou schopny poskytnout; odpovídá například na otázky typu: kdo jsou mí návštěvníci, který crawler (vyhledávač) navštěvuje můj web (poskytuje detailní analýzy), jaká je pozice webu v Googlu (denní přehledy pozice, rank pro každé klíčové slovo), kolik stránek je indexováno, počet chyb 404 (nenalezené stránky) a zda je můj web atakován hackery. Samozřejmě nechybí ani bounce rate webu, počet stažených souborů, indexace stránky a mnoho dalšího. Unikátní je schopnost blokovat početné hackerské pokusy o napadení webu.

Výhodou CrawlTrack je také plná kontrola nad získanými daty. Oproti GoogleAnalytics jsou data uložena na vlastním serveru a nezávisí na nikom a ničem jiném, strategická data o návštěvnosti a jejich bezpečnost závisí pouze na uživateli CrawlTracku.

CrawlTrack

Pokud si shrneme informace o CrawlTracku, zjistíme, že :

  1. je to open source aplikace, která běží pod licencí GNU GPL,
  2. je to software pro webovou analytiku,
  3. je to software pro SEO analýzy,
  4. je to počitadlo stahovaných souborů,
  5. je to nástroj schopný blokovat hackerské útoky,
  6. data zobrazuje ve formě uživatelsky přívětivých tabulek,
  7. je to PHP skript užívající MySQL databáze,
  8. je v angličtině, španělštině, němčině, turečtině, dánštině, ruštině a francouzštině.

CrawlTrack Dashboard

Vyhledávače

CrawlTrack je schopný rozpoznávat boty těchto vyhledávačů:

AbachoBot, ABCdatos, Acoon Robot, Aesop, Aibot, Alexa, Altavista, Amfibibot, Amidalla, Antibot, ArchitextSpider, Ask Jeeves/Teoma, Baiduspider, Blitzsuche, Blogbot, Boitho, Bruinbot, CipinetBot, Clushbot, Cobion, Cortina, DataFountains, Drecombot,Earthcom, Elsop, EuripBot, Exabot, FAST-WebCrawler, GenieKnows, GeonaBot, Goblin, Google-Adsense, Googlebot, Google-Image, Google-WAP, Heritrix, InelaBot, Jayde Crawler, LinkWalker, Lockstep Spider, Lycos_Spider, Mariner, Mercator, MSN Bot, Najdi, NaverBot, NokodoBot, OpidooBot, OpenWebSpider, Polybot, Pompos, Psbot, QuepasaCreep, Scrubby, Seekbot, Slurp Inktomi (Yahoo), Teoma, Toutatis, TygoBot, VoilaBot, WiseGuys, Zao Crawler, ZyBorg (LookSmart) a další.

CrawlTrack Vyhledávače

Proč užívat CrawlTrack?

Kromě toho, že dokáže detekovat a blokovat hackerské útoky, umí také rozpoznat vyhledávače – jeho databáze čítá zhruba 1 000 vyhledávacích robotů, je aktualizována a nadále roste. CrawlTrack poskytuje každodenně počty zpětných odkazů a indexace stránek, dá se používat i pro SEO.

CrawlTrack disponuje mnoha dalšími zajímavými vlastnostmi, ještě zmíním propracovaný systém ochrany dat a management dat, který je neustále optimalizovaný. CrawlTrack je vcelku oblíbený nástroj webmasterů; stačí vyzkoušet a zapamatovat si tři nejdůležitější věci o CrawlTracku: optimalizace stránek, kontrola dat a detekce hackerských útoků.

Použité zdroje:

CrawlTrack [online]. 2009 [cit. 2010-06-25]. Dostupné z WWW: http://www.crawltrack.net/.

Simple Thoughts Blog : Simple solutions for complex problems [online]. July 22nd, 2009 [cit. 2010-06-25]. Top 3 Open Source Web Analytics Software. Dostupné z WWW: http://blog.taragana.com/index.php/archive/httpblogtaraganacomindexphparchivetop-10-web-log-analysis-software/.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>