Kde jste: Hlavní stránkaCoca-Cola: televizní reklama není efektivní

Coca-Cola: televizní reklama není efektivní

Vydáno v blogu Digitální marketing

Coca-Cola připravuje novou kampaň (už jenom proto, že ji předstihla PepsiCo). Televizní reklama v ní ale bude potlačována.

„Tradiční reklama jako například televizní spoty již nejsou dostatečně efektivní,“ míní šéfka marketingu Coca-Coly, Mary Minnicková podle dnešních Hospodářských novin.

Počet reklamních spotů podle Minnickové totiž extrémně stoupl, což spíše působí chaos. Koncern bude mít sice i nadále zhruba třicetisekundové televizní šoty, ty však budou určeny spíše starším spotřebitelům.Více peněz společnosti bude investovat do interaktivních formátů a do reklamy v multimédiích.

Znáte někoho, kdo při naskočení reklamy nepřepne na jiný kanál nebo si neodskočí? Podle výzkumu Pew Center i takové zprávy v televizi sleduje 56 % Američanů s dálkovým ovladačem v ruce.

Podle TNS Media Intelligence se během prvních devíti měsíců roku 2005 snížily výdaje do televizní reklamy o 1,9 %. Naproti tomu výdaje do internetové reklamy vzrostly o 11,5% a do kabelové televize, která zasahuje tržní niky, o 12 %.

V České republice naopak podle TNS A-Connect stouply meziročně hrubé výdaje firem bez slev a bonusů na televizní reklamu v listopadu meziročně o 17 procent.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>