Kde jste: Hlavní stránkaCo je SEO popis?

Co je SEO popis?

Vydáno v blogu Testování

SEO popis je termín, který někteří používají pro meta description nebo pro text, který by měl být optimalizovaný pro vyhledávače. Nejedná se však o nejvhodnější označení. Meta description se také běžně nazývá jako "meta popis", ne však SEO popis. Fráze "SEO popis" ve skutečnosti nedává smysl.

SEO je zkratka z anglického „Search Engine Optimization“ a popis je obecné označení pro jakýkoliv text/líčení/zprávu. Ani v angličtině se nesetkáme s frází „SEO description“.

Meta description, nebo-li meta popis je krátký popisek stránky objevující se ve výsledcích vyhledávání pod titulkem a URL.

Co se týče druhého případu – označení „SEO popis“ pro optimalizovaný text, nejedná se o správné vyjádření. Texty by se neměly vytvářet „jen pro SEO“, ale pro uživatele. Měly by být informativní a užitečné. Při správném postupu lze docílit toho, aby takový text byl vhodně napsán i z hlediska SEO, a to využitím klíčových slov. Klíčová slova ale mají sloužit pro výzkum a zjištění, jaké konkrétní informace zajímají cílovou skupinu. Následně je vhodné klíčová slova využít v textu, aby byl text snáze dohledatelný. Text musí být v první řadě užitečný, čtivý a přirozený.

Termíny „SEO popis“ či „SEO text“ evokují starý přístup k psaní textů čistě kvůli SEO. V tomto přístupu nebyl na prvním místě čtenář, ale vyhledávače. Texty byly „přeoptimalizované“ nadměrným množstvím klíčových slov a jejich obsah nebyl kvalitní.

Bohužel i dnes se s tímto přístupem můžeme setkat u rádoby „SEO odborníků“.

 

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>