Kde jste: Hlavní stránkaNaše blogy: Zajímá nás internet, webdesign a SEO

Naše blogy: Zajímá nás internet, webdesign a SEO

Vydáno v blogu Jak se žije v digitální agentuře

Čtyři lidé z našeho týmu si na internetu založili a pravidelně píší svůj vlastní internetový deníček nebo-li weblog. Jakub Skala bloguje o internetu a optimalizaci pro vyhledávače (SEO). Jakub Matějka si založil deníček věnovaný tématům kódování a webdesign. Programátor Jan Šedo píše svůj deníček převážně o internetu.

Čtyři lidé z našeho týmu si založili své odborné weblogy. SEO konzultant Jakub Skala píše blog s názvem JaS bloguje o věcech okolo internetu a podtitulem Aby bylo JaSno!. Využívá přitom redakční open source systém WordPress. Ve svém odborném weblogu sleduje události, které se týkají vyhledávačů, SEO nebo internetu.

Kodér Jakub Matějka se ve svém deníčku zabývá světem DIVů a hranatých závorek. Svůj weblog pojmenoval jako Blog nadšeného kodéra. Pokud vás zajímá webdesign z technické stránky a chcete se dozvědět různé kodérské vychytávky, měl by tento blog patřit mezi vaše oblíbené. Také Jakub používá redakční systém WordPress.

Programátor PHP a SEO konzultant Jan Šedo má už delší dobu svůj deníček na adrese internet.blog.cz. Jak už název napovídá, jedná se o weblog věnovaný především internetu.

Já mám svůj blog už několik let na Brouzdej.cz. Kdysi jsem psal převážně osobní deníček. Později jsem ze svého blogu vytvořil spíše úschovnu informací, které z nějakého důvodu považuji za zajímavé. Píšu když mám čas a náladu.

37,3 milionů weblogů

Na celém světě je podle společnosti Technorati 37,3 milionů weblogů. Každou sekundu si někdo založí nový internetový deníček. Celkem 19,4 milionů bloggerů (55 %) zveřejňuje své zprávy tři měsíce poté, co si svůj blog vytvoří.

Odhadnout počet lidí, kteří se skutečně věnuji blogování, je poměrně složitý oříšek. Jeden člověk si totiž může založit a zároveň psát více deníčků najednou. Například v blogovacím systému Blog.cz je dosud registrováno 74 088 blogů, Bloguje.cz udává 13 168 weblogů a na Brouzdej.cz se nachází 1 575 deníčků. Jen málo autorů ovšem vydrží pravidelně psát.

Společnost Perseus zkoumala 3,634 weblogů a zjistila, že 66 % deníčků nebylo dva měsíce aktualizovaných. Výzkumníci tyto údaje přepočetli a získali těžko uvěřitelné číslo 2,7 milionů deníčků, které jejich autoři přestali psát. Tentýž průzkum také zjistil, že více než jeden milion blogů nepřežije den vzniku. Častěji přestávají blogovat muži a to ve 46 % případů.

Přestože se na první pohled jedná o velmi pesimistická čísla hovořící v neprospěch blogů, je nutné se na statistiku podívat z jiného úhlu. Ve srovnání s tvorbou vlastního webu je založení weblogu otázkou několika minut. Najdete si blogovací systém, vyplníte registrační údaje, přihlásíte se do webového rozhraní, vyberete design svého deníčku a napíšete první příspěvek. Je to jednoduché a rychlé, a tak si fenomén blogu může na vlastní kůži vyzkoušet každý.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>