Kde jste: Hlavní stránkaJak můžete díky slevám prodělat – příklad autopůjčovny Alimex

Jak můžete díky slevám prodělat – příklad autopůjčovny Alimex

Vydáno v blogu Digitální marketing

Už na střední škole jsem se v jedné učebnici marketingu naučil, jak je důležité při slevách umět počítat. Mohli byste na tom jako firma prodělat. Ukázkou, jak na slevě prodělat, je nyní autopůjčovna Alimex.

Autopůjčovna Alimex nabízí tarif půlden, který platí od 16.00 do 9.00 následujícího dne. Potřebuji si půjčit auto od středy 16.00 do pátku 8.00.

Pokud bych si jej půjčil na dva dny, bude cena 1 770 Kč. Jestliže si jej ale půjčím první den na půl den, další den ráno přijedu do do autopůjčovny Alimex, auto vrátím a obratem si jej zase půjčím zpět, bude cena jen 1 627 Kč.

Tak se ale sleva na půl den pro autopůjčovnu i zákazníka prodražuje: zákazník musí přijet s autem (je to nepohodlné a náročné na čas), Alimex ztrácí čas svých pracovníků, musí dvakrát vyplňovat papíry atd. Uvedená operace je vyloženě nesmyslná.

Napsal jsem tedy do Alimexu, zda-li by nebylo možné nesmyslnou operaci přijetí a okamžitého odjetí zrušit. Paní AL (jméno na žádost změněno na iniciály) z obchodního oddělení Alimexu mi napsala:

Bohužel není možno kombinovat pronájem na 1/2 den a extra den pronájmu.

Buď je tedy možno mít vozidlo na 1/2 dne, na 1 den, na 2 dny….

Pronájem na 1 a 1/2 dne by byl účtován jako klasický pronájem na 2 dny – účtuje se po 24 hodinách.

Závěr: pokud vaše firma nabízí slevy, dobře si spočítejte, zda-li na nich neproděláte. Zákazníci jsou totiž chytří a dokáží vám (a Češi obzvlášť, ale ono i jiné národy) kvůli několika korunám znepříjemnit život.

P. S. Obecně jsem proti slevám. Pokud nabízíte skutečnou hodnotu, budou zákazníci nakupovat vaše produkty za jakoukoli adekvátní cenu.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>