Kde jste: Hlavní stránkaCo je automaticky generovaný obsah?

Co je automaticky generovaný obsah?

Vydáno v blogu Testování

Automaticky generovaný obsah je druh obsahu, který není vytvářen ručně člověkem, ale je generovaný programem automaticky. V oblasti optimalizace pro vyhledávače se jedná o zakázanou techniku. Obsah takto vytvořený totiž není kvalitní.

Často jde o náhodný nesmyslný text obsahující klíčová slova. Může se však jednat i o kombinace smysluplných částí textu např. z jiných webových stránek. Google mezi automaticky generovaný obsah, který je v tomto ohledu zakázán, také řadí automatický překlad jazyka bez řádné korektury. Zdroj takového textu může být kvalitní, ale automatický překlad jej znehodnotí.

Automatizované procesy tvorby obsahu však můžeme využít v rozumné míře i v rámci běžné „white hat“ optimalizace. Směřuji k automaticky doplňovaným úsekům textu, jejichž základem je ručně sepsaná šablona s proměnnými. Typickým příkladem pro tuto metodu může být e-shop, který má tisíce produktů. Ruční psaní a vymýšlení meta desciptions by v takovém případě bylo velmi časově náročné a neefektivní. V takových případech je možné vymyslet několik šablon meta description, jejichž součástí budou tzv. proměnné – fráze, které se budou doplňovat automaticky vzhledem ke konkrétnímu produktu.

Příklad šablony:

„[barva] [produkt] značky [značka] vám vydrží několik sezón. Vybíráme pro vás top produkty značkových outletů; tento [roční období] kousek budete mít doma za [procento] původní ceny.

Příklad automatického doplnění šablony:

„Červené plavky značky Adidas vám vydrží několik sezón. Vybíráme pro vás top produkty značkových outletů; tento letní kousek budete mít doma za 50 % původní ceny.“

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>