Kde jste: Hlavní stránkaDělá konkurence audit přístupnosti dobře?

Dělá konkurence audit přístupnosti dobře?

Vydáno v blogu Digitální analytika, CRO a UX

Evropská komise provedla audit přístupnosti 14 českých webů veřejné správy. Ani jeden z nich nevyhovoval pravidlům přístupnosti.

Zpráva ČTK o auditu přístupnosti

BRUSEL 1. prosince (zpravodaj ČTK) – Pouze tři procenta z úředních veřejných webových portálů v EU splňuje minimální kritéria platných standardů. Uvedla to Evropská komise ve studii, kterou dnes předložila ministrům informatiky. Nechala v ní prozkoumat 436 internetových stránek, z toho 14 českých, z nichž neprošla ani jedna.

Ministryně Dana Bérová vzala výsledky na vědomí; řekla však, že jí nesedí neprůhledná metodika a výběr. „Například portál veřejné správy jako nejvýznamnější úřední web v ČR nebyl vůbec hodnocen. Zvláštní je i to, že nedopadl dobře portál ministerstva práce a sociálních věcí, přestože tam věnují právě této práci docela velkou pozornost,“ uvedla.

Zpráva hodnotila dále například stránky ministerstva průmyslu a obchodu, zahraničí či životního prostředí. Bérová řekla, že se pokusí výsledky srovnat s měřeními svého úřadu a podle toho bude zjednávat nápravu.

Konkurence za to třebas vůbec nemůže

Kdo dělal audit přístupnosti právě pro tato ministerstva, se dá samozřejmě dohledat. Na druhou stranu vím, že za to konkurence třebas vůbec nemůže. Mnohokrát jsem zažil případy, kdy jsme doporučovali to či ono (nejen v oblasti přístupnosti), ale klient to nakonec odmítl nebo nezralizoval.

Pak je ovšem problém uvádět takovéto reference. Pro tu firmu jste něco dělali, ale s výsledkem nejste spokojeni.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail
Odebírejte newsletter:

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>