Kde jste: Hlavní stránka13 způsobů, jak se zaručeně zbavit čtenářů

13 způsobů, jak se zaručeně zbavit čtenářů

Vydáno na blogu SEO a PPC ve vyhledávačích

Zajímá vás, co vás může připravit o čtenáře? Přemýšlíte, jaké chyby zkracují životnost vašich návštěvníků? Dnes si ukážeme 13 způsobů, jak se zaručeně zbavit lidí, kteří na vašich stránkách vyskytují.

1. 50 odstínů skutečnosti.

Chcete-li své čtenáře spolehlivě deprimovat, piště zdlouhavě, nejlépe jedno a totéž na 50 způsobů. Můžete-li něco říci jednou větou, neváhejte použít čtyři. U popisování svého produktu nezapomeňte lidem ukázat, že umíte používat synonyma a superlativa. To lidi zaručeně umrtví. Aby neměl váš text šťávu, nezapomeňte přidat několik zaručených klišé.

 

2. Kašlete na strukturu a formátování.

Existuje několik věcí, které čtenáře v textu zaručeně upoutají. Jmenovitě se jedná o následující:

  • Nadpisy a podnadpisy,
  • formátování (tučné písmo, kurzíva),
  • majuskule,
  • obrázky a odkazy,
  • odrážkové a číselné seznamy,
  • tabulky, grafy.

Berte tento odstavec jako odstrašující příklad. Chcete-li se zbavit návštěv na webu, ROZHODNĚ svůj text nestrukturujte. Nejlepší je zapomenout, že vůbec nějaké formátování existuje. Odstavce jsou další věc, která by mohla usnadňovat čtení. Použijte jenom v případě, že vám ujede ruka.

Eliminace návštěvníků - to váš web knokautuje

 

3. Kopírujte nebo házejte do Google translate.

Tento způsob není instantní, zato velmi účinný. Duplicitní obsah může být skvělým způsobem, jak odstranit své stránky ze SERPu. Nesmyslné překlady cizojazyčných článků zase účinně demotivují čtenáře, kteří měli tolik drzosti, že na vašich stránkách hledali smysluplný obsah, který by je mohl o něčem informovat.

 

4. Nepište žádný obsah.

Díky tomu, že aktivně opomíjíte svoje čtenáře a žádný obsah netvoříte, se v SERPu nenásilně posouváte níž (Google totiž preferuje weby, které často publikují). Pokud vytrváte v pasivitě, vaše pozice časem zaručeně klesnou a s nimi počet lidí na vašem webu. Nic také nesníží relevanci vašeho webu lépe než dva roky staré novinky.

 

5. Ignorujte čtenáře. Oni si poradí.

Ignorujte diskuze a dotazy. Lidé si svoje problémy vyřeší sami – nejlépe odchodem ze stránek. Máte-li podezření, že se mezi diskutujícími vyskytuje aktivista, který vašim čtenářům odpovídá, nebo má nedejbože nějaký názor, neváhejte ho zabanovat a jeho příspěvky vymazat.

 

6. Dopřejte vašim návštěvníkům labyrintové zážitky.

Každého motivovaného návštěvníka spolehlivě naštve, když se proklikává do slepých uliček. Velmi oblíbené jsou například chyby HTTP protokolu (Error 404, 405,…) a nebo stránky, které jsou dlouhodobě under construction. Stejný efekt mají také odkazy, které nikam nevedou, příp. přivedou člověka na naprosto nerelevantní obsah.

 

7. Otravujte lidi, jak nejlépe umíte.

Obsah, který je přeplácaný reklamami, příp. se zobrazuje až po vyplnění sáhodlouhého formuláře, je obsah, který rozezní nervy kdekterému kliďasovi. I pravidelně meditující čtenáře zaručeně rozezlí pop-upy uprostřed textu a nebo neustále výzvy k registraci.

 

8. Předpokládejte, že čtenáři jsou géniové, nebo idioti.

Nejlepší, co můžete udělat, abyste se někoho zbavili, je vzbudit v něm pocit “tohle není pro mě”. Obsah, který je příliš specializovaný nebo naopak příliš simplicitní čtenáře nenápadně pošle ke dveřím a současně v něm vyhubí aspirace na brzký návrat.

 

9. Dostaňte je do transu.

Já osobně na internetu neustále scrolluju. Je to stav totálního mozkového off-linu, kdy koukáte do obrazovky a vaše hlava je nothing box. Scrolluju s nadějí, že narazím na psychický defibrilátor. A když ho nenajdu, odcházím a scrolluju někde jinde.

I s textem si můžete hrát tak, aby lidi zajímal. Obsah, který informuje, je super, a když to dělá tak, že se u toho lidi baví, je to výhra (protože si vás spíš zapamatují). Kreativních copywriterů a konzultantů je dnes opravdu hodně, takže se můžete spolehnout, že pokud se nebudete snažit dám lidem něco extra, lidé se přescrollují až k vaší konkurenci.

 

10. Buďte středem vlastního webu.

Je skvělé mít na webu historii společnosti, aktuality společnosti, vizi společnosti, budoucnost společnosti, filosofii společnosti, prostory společnosti, spolčené společnosti, spokojenost se společností, spotřebitele společnosti a další potrefený egocentrický obsah. Návštěvníci většinou hledají, co jim můžete nabídnout, a pokud vy a vaše skvělost dominujete celému webu, lidi brzy poznají, že tu něco nehraje. A to je dostane přesně tam, kam chcete. Pryč.

 

11. Pište SEO obsesivně.

SEO je dobro, ale příliš dobra může škodit. Hodně klíčových slov v textu nepůsobí sugestivně, ale neprofesionálně. Matt Cutts se snaží obléct SEO do nového kabátu a díky tomu se text plný SEO-spamu stává zárukou demotivování nejenom čtenářů, ale také vyhledavačů. Čím víc nezdravých klíčových slov, tím méně lidí.

 

12. Tvařte se, že jste na internetu sami.

Odkazujte jen na svoje vlastní stránky a pokuste se vzbudit dojem, že neexistuje relevantnější zdroj informací než vy. Čtenář rychle pochopí, že u vás objektivně nepochodí a preventivně vezme roha. Podobně funguje také postoj, že nemáte žádnou konkurenci.

 

13. Vysílejte protichůdné signály.

Jedna z věcí, která lidi zaručeně vytočí, je, když společnost tvrdí jedním dechem ano a druhým ne. Věří v krásu plnoštíhlých, ale propaguje diety. Chvástá se péčí o zákazníky, ale neodpovídá na dotazy na sociálních sítích. Obsahem slibuje pohodlný nákup, ale nemá zvládnutý klientský servis. Slibuje řešit problémy, ale maže negativní komentáře.

 

Našli jste se v některém bodu? Naštve vás, když narazíte na web, který něco podobného dělá? O svoje zkušenosti se můžete zkusit podělit v komentářích. Třeba je nesmažeme.

Doporučte tento článek přátelům Nechte si zasílat čtrnáctidenní přehled našich článků na e-mail

Přečtěte si další články k tématu

Komentáře

  1. Hluboce souhlasím a přidávám:
    Než začnete psát, utřiďte si myšlenky a uvědomte si, o čem chcete psát. Pokud sami nechápete, o čem píšete, nejspíš to nepochopí ani čtenáři.
    A platí i Kelvínovo pravidlo (myslím si, že to byl Kelvín): Pokud něco neumím popsat na jednu stranu, tak to nejspíš neumím popsat vůbec (1 strana = 1800 znaků).
    Momentálně se trochu pohybuji v personální oblasti a je to stejné. Nevěřili byste, kolik lidí neumí napsat životopis – což se rovná napsat pár slov sám o sobě. A co myslíte, když k Vám přijde někdo, kdo neumí vysvětlit, v čem spočívá jeho hodnota – vezmete ho? V realitě většina uchazečů čeká, že budoucí zaměstnavatel sám pozná, v čem je jeiich hodnota!
    Možná to někdy podobně vypadá na internetu. Firmy o sobě píší a čekají, že zákazníci sami poznají, k čemu jim bude to, co firma nabízí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Už jen krůček a pomůžeme vám vydělávat.

Domluvit konzultaci